Podręcznik pracy w sieci Honeywell Hd14w4hr9x

Podręcznik pracy w sieci Honeywell HD14W4HR9X jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą w pełni wykorzystać wszystkie możliwości tego systemu. Podręcznik zawiera informacje dotyczące konfiguracji sieci, wyboru odpowiednich sieci, zarządzania siecią i zarządzania parametrami sieci, a także zasad bezpieczeństwa sieciowego. Podręcznik zawiera też informacje o wsparciu technicznym, dostępnych narzędziach i opcjach wsparcia. Podręcznik jest ważnym narzędziem dla użytkowników, aby móc bezpiecznie i skutecznie korzystać z systemu Honeywell HD14W4HR9X.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik pracy w sieci Honeywell Hd14w4hr9x

Nasz węch jest nieoceniony: broni nas przed licznymi zagrożeniami, o ile nie zignorujemy bodźców. Na przykład zdarza się, że używając urządzenia elektrycznego, poczujemy nieprzyjemny zapach spalenizny. Co wtedy? Czy można używać go dalej, czy lepiej odłączyć od prądu?

Już wiesz

 • jak udzielać pierwszej pomocy;

 • że gniazdko elektryczne jest źródłem prądu.

Nauczysz się

 • jak korzystać z instrukcji obsługi urządzeń elektrycznych;

 • jak bezpiecznie korzystać w urządzeń elektrycznych.

i9gWA4WeSr_d5e153

Coraz więcej urządzeń wokół nas zasilanych jest prądem elektrycznym. O tym, jak ważne są dla nas tego typu urządzenia, najczęściej przekonujemy się, gdy na przykład nie możemy wjechać windą podczas braku zasilania lub gdy rozładuje się nam bateria w telefonie. Urządzenia elektryczne wymagają jednak szczególnej uwagi – zwłaszcza te, które trzeba podłączyć do gniazdka elektrycznego. W sieci elektrycznej płynie prąd o napięciu 230 woltów. To wystarczająco dużo, by porażenie mogło zaszkodzić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Zawsze, korzystając z urządzeń elektrycznych, zarówno w domu, jak i poza nim, należy przestrzegać zasad bezpiecznego użytkowania. Większość z tych zasad spisanych jest w instrukcji obsługi urządzeń elektrycznych.

 • Przed skorzystaniem z urządzenia elektrycznego przeczytaj instrukcję i zapoznaj się z zasadami jego bezpiecznego użytkowania.

 • Z urządzenia elektrycznego korzystaj tylko wtedy, gdy jest w pełni sprawne i prawidłowo (zgodnie z instrukcją) podłączone do instalacji elektrycznej.

 • Gdy urządzenie jest niesprawne, zaprzestań jego użytkowania i oddaj je do naprawy do serwisu lub do uprawnionej do tego osoby. Nie przeprowadzaj samodzielnych napraw, ponieważ grozi to porażeniem prądem.

 • Jeśli po włączeniu urządzenia czujesz zapach spalenizny, oznacza to, że jest ono uszkodzone. Natychmiast je wyłącz.

 • Jeśli zauważysz, że kabel jest uszkodzony, np. z gumowej osnowy wystaje metalowy przewód, nie podłączaj urządzenia do prądu.

 • Urządzenia elektrycznego nie wolno wkładać do wody ani dotykać go mokrymi rękami, gdyż grozi to porażeniem.

 • Zanim wyjmiesz wtyczkę z gniazdka, wyłącz urządzenie. W przeciwnym wypadku możesz je uszkodzić oraz ryzykujesz porażenie.

RMCnrWVmNadhJ1

Instrukcja obsługi zawiera szczegółowe informacje o tym, jak należy podłączyć urządzenie, by działało prawidłowo, i jak należy z niego korzystać

R7b1irzFZmElM1
W pierwszej scenie demonstrator myje ręce i potem od razu bierze do ręki suszarkę – na końcu pojawia się przekreślenie: duży, czerwony znak „X”. W kolejnej scenie widać człowieka wkładającego jakiś przedmiot do gniazdka – na końcu również pojawia się znak przekreślenia. Następnie widać człowieka, który kładzie drobny przedmiot na grzejniku elektrycznym, po czym ten wpada do środka – na końcu widzimy przekreślenie. W kolejnej scenie ukazuje się przetarty kabel, który demonstrator bierze do ręki i podłącza do gniazdka – na końcu pojawia się znak przekreślenia. Następnie widać poluzowaną wtyczkę, do której ktoś zbliża wtyczkę – na końcu pojawia się przekreślenie. W ostatniej scenie demonstrator próbuje wyciągnąć wtyczkę, ciągnąc za przewód – na końcu pojawia się również znak przekreślenia.

Źródło: Tomorrow Sp. z o. o., licencja: CC BY 3. 0.

Film dostępny na portalu epodreczniki. pl

Źródło: Tomorrow Sp.

W pierwszej scenie demonstrator myje ręce i potem od razu bierze do ręki suszarkę – na końcu pojawia się przekreślenie: duży, czerwony znak „X”.

i9gWA4WeSr_d5e211

Poza domem również znajduje się wiele urządzeń elektrycznych, np. przewody i słupy wysokiego napięcia, skrzynki energetyczne. Istnieją także zasady bezpiecznego użytkowania tych urządzeń, które powinniśmy znać, mimo że nie korzystamy z nich bezpośrednio. Pomiędzy urządzeniem elektrycznym a osobą, która znajduje się wystarczająco blisko takiego urządzenia, może pojawić się silne wyładowanie, tzw. łuk elektryczny. Dlatego warto zapamiętać kilka zasad.

 • Nigdy nie wchodź na słupy elektryczne i nie zbliżaj się do leżących na ziemi zerwanych przewodów elektrycznych. Jeśli zobaczysz, że ktoś próbuje wdrapać się na słup, natychmiast poinformuj o tym osobę dorosłą.

 • Nigdy nie wchodź do stacji transformatorowej.

 • Nigdy nie lekceważ tabliczek ostrzegających przed urządzeniami elektrycznymi. Nie dotykaj słupów i przewodów zasilających pociągi i tramwaje. pl/portal/f/res-minimized/ReGdCiAS37iXC/5/xjefah4saWQ1lr3nucW5CKMKMLXonxmS. png">ReGdCiAS37iXC1

  Źródło: Tomorrow Sp.

  RtUd7EKnZKmdl1

  Źródło: Tomorrow Sp. pl/portal/f/res-minimized/RqdJHm0P3DO9T/5/2jQgfCDQabZt1gsTiloqjCpg3yLWd4rj. png">RqdJHm0P3DO9T1

  Źródło: Tomorrow Sp. pl/portal/f/res-minimized/RP5JBmiRfgBa7/5/10F21xjOZG9IMkAi26rVca5Dd3wrL182. png">RP5JBmiRfgBa71

  Źródło: Tomorrow Sp.

  Jeśli dochodzi do porażenia elektrycznego, nie należy dotykać osoby, która mu uległa. Jeżeli istnieje taka możliwość, trzeba natychmiast wyciągnąć z gniazdka wtyczkę urządzenia, które razi prądem elektrycznym, lub drewnianym, długim przedmiotem odciągnąć porażoną osobę od źródła prądu. Należy natychmiast wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer 112 i dokładnie opisując całą sytuację dyżurnemu pogotowia.

  Ciekawostka

  Dlaczego nie wolno dotykać przewodów wysokiego napięcia, skoro często siedzą na nich ptaki? Dlatego, że nie dochodzi do uziemienia i prąd nie przepływa przez ich ciała. Gdyby jednak ptak siedzący na jednym przewodzie dotknął drugiego, prąd by go poraził.

  Polecenie 1

  Wskaż w pobliżu twojej szkoły urządzenia elektryczne, na które należy zwrócić szczególną uwagę i zachować ostrożność.

  i9gWA4WeSr_d5e246
  • Korzystając z domowych urządzeń elektrycznych, należy pamiętać o tym, by używać ich zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z instrukcją obsługi.

  • Nie należy dotykać urządzeń elektrycznych znajdujących się poza domem.

  • W wypadku porażenia prądem należy wezwać pomoc i zawiadomić osobę dorosłą.

  Praca domowa

  Polecenie 2. 1

  Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi telewizora i znajdź część dotyczącą bezpiecznego użytkowania tego urządzenia. Wynotuj wszystkie wskazówki bezpiecznego użytkowania, które zostały tam przedstawione. Czy zawsze ich przestrzegasz?

  Zobacz także

  Ekologiczny prądEkologiczny prąd

  i9gWA4WeSr_d5e307

  Ćwiczenie 1

  RL5E3A8KW7o401
  zadanie interaktywne

  Które informacje są prawdziwe, a które fałszywe?

  PrawdaFałszUrządzeń elektrycznych nie należy używać w wannie lub pod prysznicem.□ Urządzenia elektryczne można włączać do prądu, gdy przewody zasilające są przetarte.Wtyczkę z gniazdka można wyszarpywać za przewód.Nie należy wkładać żadnych przedmiotów przez otwory znajdujące się w obudowie urządzenia elektrycznego.Nie należy wchodzić do stacji transformatorowych.

  Źródło: Dariusz Kajewski <Dariusz. kajewski@up. wroc. pl>, licencja: CC BY 3.

  Ćwiczenie 2

  RWHvsbUYB7uvR

  Wskaż poprawną odpowiedź.
  Gdy widzisz, że gumowa osłona kabla komputera jest przetarta i widać druty w środku,

  • nie dotykasz uszkodzonego miejsca, wzywasz osobę dorosłą.
  • nie włączasz urządzenia.ostrożnie odłączasz kabel od gniazdka.musisz zakleić uszkodzone miejsce, upewniając się, że urządzenie jest odłączone od prądu.naprawiasz uszkodzony kabel taśmą.możesz włączyć urządzenie, upewniając się, że nie dotykasz kabla.możesz włączyć urządzenie po upewnieniu się, że kabel jest suchy.możesz włączyć urządzenie po upewnieniu się, że nie czuć zapachu spalenizny.

  W kategorii „Energetyka i elektryka” zamieściliśmy książki dla elektryków oraz dla studentów takich kierunków jak energetyka, elektrotechnika czy inżynieria środowiska. Wiele z nich obejmuje podstawowe zagadnienia, niezbędne w pracy każdego elektryka. „Instalacje elektryczne” to kultowy poradnik, który prostym językiem opisuje skomplikowane zagadnienia. Książki dla elektryków pozwalają rozwinąć również inne umiejętności niezbędne w ich pracy, takie jak rysunek techniczny czy wykonywanie prac kontrolno-pomiarowych przy urządzeniach elektroenergetycznych.

  Książki dla elektryków polecamy również osobom przygotowującym się do egzaminów kwalifikujących do wykonywania tego zawodu. Podręczniki zawierają niezbędną podczas takiego egzaminu wiedzę oraz zestawy pytań i odpowiedzi.

  „Poradnik inżyniera elektryka” to wielotomowe kompendium wiedzy. Wydanie obejmuje różnorodne zagadnienia z obszaru matematyki, fizyki, rysunku technicznego, mechaniki, materiałoznawstwa, elektrochemii i wielu innych dziedzin, których znajomość jest niezbędna w pracy elektryka. Osobom planującym pracę za granicą polecamy „Angielsko-polski słownik elektryczny”.

  W naszej ofercie znajdą Państwo również książki dla elektryków obejmujące nowoczesne zagadnienia, takie jak energetyka wodorowa, fotowoltaika czy elektroenergetyka farm wiatrowych. Książki dla elektryków coraz częściej poruszają tematy związane z ochroną środowiska i ekologicznymi technologiami. Warto zwrócić uwagę na opracowanie „Technologie ochrony środowiska w przemyśle i energetyce” Wydawnictwa Naukowego PWN. Książka stanowi kompendium wiedzy na temat ekologicznych rozwiązań w przemyśle energetycznym.

  Praktyków, jak również studentów i naukowców zapraszamy do zapoznania się z licznymi wydaniami poruszającymi szczegółowe, specjalistyczne zagadnienia. Wśród nich znajdą Państwo między innymi książki na następujące tematy:

  • teoria obwodów elektrycznych,
  • projektowanie słupów linii elektroenergetycznych,
  • bezpieczeństwo w elektroenergetyce,
  • modernizacja kotłów energetycznych,
  • technika wysokich napięć.

  DCP‑1600 / DCP‑1600E / DCP‑1600R / DCP‑1601 / DCP‑1602E / DCP‑1602R / DCP‑1610W / DCP‑1610WE / DCP‑1610WR / DCP‑1612W / DCP‑1612WR / DCP‑1615NW / DCP‑1616NW / MFC‑1900 / MFC‑1900E / MFC‑1900R / MFC‑1901 / MFC‑1905 / MFC‑1905R / MFC‑1910W / MFC‑1910WE / MFC‑1911NW / MFC‑1911W / MFC‑1912WR / MFC‑1915W / MFC‑1916NW

  • Drukowanie
  • Przed drukowaniem
  • Drukowanie z komputera (Windows®)
   • Podstawowe metody drukowania (Windows®)
    • Drukowanie dokumentu (Windows®)
    • Podgląd wydruku (Windows®)
    • Zmiana rozmiaru papieru (Windows®)
     • Tworzenie niestandardowego rozmiaru papieru (Windows®)
    • Zmiana orientacji drukowania (pozioma lub pionowa) (Windows®)
    • Drukowanie wielu kopii tego samego dokumentu (Windows®)
    • Zmiana typu nośnika (Windows®)
    • Zmienianie rozdzielczości i jakości drukowania (Windows®)
    • Zmiana ustawień drukowania (Windows®)
    • Poprawianie jakości drukowania szarości (Windows®)
    • Poprawianie jakości drukowania wzorów (Windows®)
    • Poprawianie cienkich linii (Windows®)
    • Drukowanie więcej niż jednej strony na jednym arkuszu papieru (Wiele obok siebie) (Windows®)
    • Drukowanie plakatu (Windows®)
    • Drukowanie po obu stronach papieru (Windows®)
    • Drukowanie broszur (Windows®)
   • Zaawansowane metody drukowania (Windows®)
    • Drukowanie w trybie oszczędzania tonera (Windows®)
    • Drukowanie skalowane (Windows®)
    • Drukowanie odwrotne (Windows®)
    • Dodawanie znaku wodnego do drukowanego dokumentu (Windows®)
    • Drukowanie na dokumencie daty, godziny i nazwy użytkownika komputera (Druk nagłówka/stopki) (Windows®)
    • Dostosowywanie gęstości druku (Windows®)
    • Zmniejszenie efektu fałdowania się papieru (Windows®)
    • Poprawa utrwalania tonera (Windows®)
    • Pomiń pustą stronę (Windows®)
    • Drukuj tekst na czarno (Windows®)
    • Zapisywanie pliku archiwum danych wydruku (Windows®)
   • Wybór profilu druku (Windows®)
    • Dodawanie profilu druku (Windows®)
    • Usuwanie profilu druku (Windows®)
   • Zmienianie domyślnych ustawień drukowania (Windows®)
   • Monitorowanie stanu urządzenia za pomocą komputera (Windows®)
  • Drukowanie z komputera (Macintosh)
   • Drukowanie dokumentu (Macintosh)
   • Ustawianie opcji druku (Macintosh)
    • Drukowanie w trybie oszczędzania toneru (Macintosh)
    • Drukowanie wielu kopii tego samego dokumentu (Macintosh)
    • Drukowanie na obu stronach papieru (Macintosh)
    • Zmiana rozmiaru papieru (Macintosh)
     • Tworzenie niestandardowego rozmiaru (Macintosh)
    • Zmiana orientacji drukowania (pozioma lub pionowa) (Macintosh)
    • Drukowanie więcej niż jednej strony na jednym arkuszu papieru (Wiele obok siebie) (Macintosh)
    • Drukowanie odwrotne (Macintosh)
    • Przerzuć w poziomie (Macintosh)
    • Drukowanie skalowane (Macintosh)
    • Zmiana typu nośnika (Macintosh)
    • Zmienianie rozdzielczości i jakości drukowania (Macintosh)
    • Zmniejszanie lub powiększanie układu dokumentu (Macintosh)
    • Zmiana jakości graficznej (Macintosh)
    • Zmniejszenie efektu fałdowania się papieru (Macintosh)
    • Poprawa utrwalania tonera (Macintosh)
    • Dostosowywanie gęstości druku (Macintosh)
    • Pomiń pustą stronę (Macintosh)
   • Monitorowanie stanu urządzenia za pomocą komputera (Macintosh)
  • Konfiguracja ustawień drukowania z panelu sterowania urządzenia
   • Anulowanie zadania drukowania
   • Automatyczna kontynuacja
   • Przywracanie ustawień fabrycznych drukarki
   • Drukowanie listy ustawień drukarki
   • Wydruk testowy
  • Skanowanie
  • Przed skanowaniem
   • Konfigurowanie skanowania sieciowego dla systemu Windows®
   • Konfigurowanie skanowania sieciowego dla systemu Macintosh
  • Skanowanie przy użyciu przycisku skanowania urządzenia Brother
   • Skanowanie zdjęć i grafiki
   • Zapisywanie skanowanych danych do folderu w postaci pliku PDF
   • Skanowanie do załącznika e-mail
   • Usługi sieci Web dla skanowania w sieci (Windows Vista® SP2 lub nowszy, Windows® 7 i Windows® 8)
    • Skanowanie za pomocą usług sieci Web z urządzenia firmy Brother (Windows Vista® SP2 lub nowszy, Windows® 7 i Windows® 8)
    • Konfigurowanie ustawień skanowania dla usług sieci Web
   • Zmiana ustawień przycisku skanowania z aplikacji ControlCenter4 (Windows®)
   • Zmiana ustawień przycisku skanowania z aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
  • Skanowanie z komputera (Windows®)
   • Skanowanie w trybie domowym programu ControlCenter4 (Windows®)
    • Skanowanie zdjęć i grafiki za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie domowym (Windows®)
     • Wybieranie typu dokumentu w trybie domowym aplikacji ControlCenter4 (Windows®)
      • Zmienianie ustawień skanowania (Windows®)
     • Zmiana rozmiaru skanowania w trybie domowym programu ControlCenter4 (Windows®)
     • Przycinanie skanowanego obrazu w trybie domowym programu ControlCenter4 (Windows®)
     • Drukowanie skanowanych danych w trybie domowym programu ControlCenter4 (Windows®)
     • Skanowanie do aplikacji za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie domowym (Windows®)
    • Zapisywanie zeskanowanych danych do folderu w pliku PDF za pomocą aplikacji ControlCenter4 (Windows®)
    • Skanowanie obu stron karty identyfikacyjnej za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie domowym (Windows®)
    • Zapisz zeskanowane dane na serwerze SharePoint® przy użyciu programu ControlCenter4 w trybie domowym (Windows®)
    • Skanowanie do załącznika wiadomości e-mail za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie domowym (Windows®)
   • Skanowanie w trybie zaawansowanym programu ControlCenter4 (Windows®)
    • Skanowanie zdjęć i grafiki za pomocą programu ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
    • Zapisywanie zeskanowanych danych do folderu w pliku PDF za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
    • Skanowanie obu stron karty identyfikacyjnej za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
    • Zapisz zeskanowane dane na serwerze SharePoint® przy użyciu programu ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
    • Skanowanie do załącznika wiadomości e-mail za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
   • Zeskanuj przy użyciu aplikacji zgodnej ze standardem TWAIN (Windows®)
    • Ustawienia sterownika TWAIN (Windows®)
   • Skanowanie za pomocą galerii zdjęć systemu Windows® lub opcji faksowania i skanowania w systemie Windows®
    • Ustawienia sterownika WIA (Windows®)
  • Skanowanie z komputera (Macintosh)
   • Skanowanie za pomocą aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
    • Skanowanie dokumentów i zdjęć za pomocą aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
    • Zapisywanie zeskanowanych danych do folderu w pliku PDF za pomocą aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
    • Skanowanie obu stron karty identyfikacyjnej za pomocą aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
    • Skanowanie do załącznika e-mail za pomocą aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
   • Zeskanuj przy użyciu aplikacji zgodnych ze standardem TWAIN (Macintosh)
    • Ustawienia sterownika TWAIN (Macintosh)
   • Skanowanie za pomocą aplikacji Apple Image Capture (sterownik ICA)
    • Ustawienia sterownika ICA
  • PC-FAX
  • PC-Fax dla systemu Windows®
   • Omówienie programu PC-FAX (Windows®)
    • Skonfiguruj program PC-FAX (Windows®)
    • Skonfiguruj książkę adresową PC-Fax (Windows®)
     • Dodawanie osób do książki adresowej (Windows®)
     • Utwórz grupę w książce adresowej (Windows®)
     • Edytowanie informacji członka lub grupy (Windows®)
     • Usuwanie członka lub grupy (Windows®)
     • Eksportowanie książki adresowej (Windows®)
     • Importowanie informacji do książki adresowej (Windows®)
    • Wysyłanie faksu za pomocą programu PC-FAX (Windows®)
     • Ustawienia strony tytułowej (Windows®)
    • Wyślij faks z programu ControlCenter4 za pomocą programu PC-FAX (Windows®)
     • Wysyłanie zeskanowanego obrazu jako faksu za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie domowym (Windows®)
     • Wysyłanie zeskanowanego obrazu jako faksu za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
   • Odbieranie faksów na komputerze (Windows®)
    • Odbieranie faksów za pomocą funkcji odbierania programu PC-FAX (Windows®)
     • Uruchamianie oprogramowania do odbierania faksów Brother PC-FAX na komputerze (Windows®)
      • Konfigurowanie komputera do odbioru faksów PC-FAX (Windows®)
      • Konfigurowanie ustawień odbioru sieciowego faksu PC-FAX (Windows®)
     • Wyświetlanie odebranych wiadomości (Windows®)
    • Przeglądanie i drukowanie faksów za pomocą aplikacji ControlCenter4 (Windows®)
  • PC-FAX dla Macintosh
   • Przegląd funkcji PC-FAX (Macintosh)
   • Wysyłanie faksów z aplikacji (Macintosh)
  • Zdalna konfiguracja
  • Zdalna konfiguracja (Windows®)
   • Użyj zdalnej konfiguracji do skonfigurowania urządzenia Brother z komputera (Windows®)
   • Użyj zdalnej konfiguracji, aby skonfigurować urządzenie Brother w programie ControlCenter4 (Windows®)
   • Użyj zdalnej konfiguracji, aby skonfigurować książkę adresową Brother w programie ControlCenter4 (Windows®)
  • Zdalna konfiguracja (Macintosh)
   • Użyj zdalnej konfiguracji, aby skonfigurować urządzenie Brother w programie ControlCenter2 (Macintosh)
   • Użyj zdalnej konfiguracji, aby skonfigurować książkę adresową Brother w programie ControlCenter2 (Macintosh)
  • ControlCenter
  • ControlCenter4 (Windows®)
   • Zmiana trybu działania narzędzia ControlCenter4 (Windows®)
   • Skanowanie w trybie domowym programu ControlCenter4 (Windows®)
   • Ustawienia skanowania dla aplikacji ControlCenter4 w trybie domowym (Windows®)
   • Skanowanie w trybie zaawansowanym programu ControlCenter4 (Windows®)
   • Ustawienia skanowania dla aplikacji ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
   • Użyj zdalnej konfiguracji, aby skonfigurować urządzenie Brother w programie ControlCenter4 (Windows®)
   • Wyślij faks z programu ControlCenter4 za pomocą programu PC-FAX (Windows®)
   • Przeglądanie i drukowanie faksów za pomocą aplikacji ControlCenter4 (Windows®)
   • Kopiowanie dokumentu za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
   • Uruchamianie narzędzia BRAdmin z aplikacji ControlCenter4 (Windows®)
   • Tworzenie niestandardowej karty za pomocą aplikacji ControlCenter4 w trybie zaawansowanym (Windows®)
  • ControlCenter2 (Macintosh)
   • Skanowanie za pomocą aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
   • Ustawienia skanowania dla aplikacji ControlCenter2 (Macintosh)
   • Użyj zdalnej konfiguracji, aby skonfigurować urządzenie Brother w programie ControlCenter2 (Macintosh)
  • Sieć
  • Rozpoczęcie użytkowania
   • Obsługiwane podstawowe funkcje sieciowe
  • Wybór typu połączenia sieciowego
   • Przykłady przewodowego połączenia sieciowego
    • Drukowanie Peer‑to‑Peer z wykorzystaniem protokołu TCP/IP
    • Drukowanie współdzielone
   • Przykłady bezprzewodowego połączenia sieciowego
    • Połączenie z komputerem za pośrednictwem punktu dostępowego lub routera bezprzewodowej sieci LAN (tryb infrastruktury)
    • Połączenie z komputerem bezprzewodowym bez pośrednictwa punktu dostępowego lub routera bezprzewodowej sieci LAN (tryb Ad-hoc)
  • Informacje dotyczące korzystania z oprogramowania i narzędzi zarządzania siecią
   • Informacje dotyczące oprogramowania i narzędzi zarządzania siecią
    • Co to jest BRAdmin Light? (Windows® i Macintosh)
    • Co to jest BRAdmin Professional 3? (Windows®)
    • Czym jest funkcja Zarządzanie przez Internet?
    • Co to jest zdalna konfiguracja? (Windows® i Macintosh)
   • Instalacja lub dostęp do oprogramowania i narzędzi zarządzania siecią
    • Zainstaluj aplikację BRAdmin Light z płyty instalacyjnej CD-ROM (Windows®)
    • Dostęp do funkcji Zarządzanie przez Internet
     • Ustawianie hasła logowania do funkcji Zarządzanie przez Internet
    • Dostęp do programu zdalnej konfiguracji (Windows® i Macintosh)
     • Dostęp do programu zdalnej konfiguracji dla systemu Windows®
     • Dostęp do programu zdalnej konfiguracji (Macintosh)
  • Lokalizowanie ustawień sieciowych urządzenia
   • Lokalizacja ustawień sieciowych podczas korzystania z panelu sterowania Brother
   • Lokalizacja ustawień sieciowych podczas korzystania z funkcji Zarządzanie przez Internet
   • Lokalizacja ustawień sieciowych podczas korzystania z programu BRAdmin Light (Windows® i Macintosh)
   • Lokalizacja ustawień sieciowych podczas korzystania z programu BRAdmin Professional 3 (Windows®)
   • Lokalizacja ustawień sieciowych za pomocą zdalnej konfiguracji (Windows® i Macintosh)
  • Dodatkowe metody konfiguracji urządzenia Brother w sieci bezprzewodowej
   • Przed skonfigurowaniem urządzenia Brother w sieci bezprzewodowej
   • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej przy użyciu przewodu USB
   • Konfiguracja sieci bezprzewodowej urządzenia przy użyciu aplikacji instalacyjnej firmy Brother bez przewodu USB
   • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej przy użyciu metody jednoprzyciskowej trybu Wi-Fi Protected Setup (WPS) lub AOSS
    • Jak skonfigurować sieć bezprzewodową przy użyciu metody jednoprzyciskowej funkcji WPS lub AOSS
   • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej przy użyciu metody PIN trybu Wi-Fi Protected Setup (WPS)
    • Dwa typy połączenia bezprzewodowego przy użyciu metody PIN trybu Wi-Fi Protected Setup (WPS)
    • Sposób konfiguracji sieci bezprzewodowej przy użyciu metody PIN trybu Wi-Fi Protected Setup (WPS)
   • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej w trybie Ad-hoc (w przypadku IEEE 802. 11b/g/n)
    • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej w trybie Ad-hoc przy użyciu nowego identyfikatora SSID
    • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej w trybie Ad-hoc przy użyciu istniejącego identyfikatora SSID
   • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej przy użyciu Kreatora konfiguracji panelu sterowania urządzenia
   • Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej, gdy identyfikator SSID nie jest nadawany
  • Zaawansowane funkcje sieciowe
   • Wydrukuj Raport konfiguracji sieci
   • Konfiguracja ustawień serwera poczty przy użyciu funkcji Zarządzanie przez Internet
   • Synchronizowanie czasu z serwerem SNTP przy użyciu funkcji Zarządzanie przez przeglądarkę WWW
    • Konfigurowanie daty i godziny przy użyciu funkcji Zarządzanie przez Internet
    • Konfigurowanie protokołu SNTP przy użyciu funkcji Zarządzanie przez przeglądarkę WWW
  • Informacje techniczne dla zaawansowanych użytkowników
   • Obsługiwane protokoły i funkcje zabezpieczeń
   • Dodatkowe ustawienia sieciowe systemu Windows®
    • Przed skonfigurowaniem dodatkowych ustawień sieciowych
    • Instalacja sterowników używanych do drukowania i skanowania za pośrednictwem usług sieciowych (Windows Vista®, Windows® 7 i Windows® 8)
    • Odinstalowywanie sterowników używanych do drukowania i skanowania za pośrednictwem usług sieciowych (Windows Vista®, Windows® 7 i Windows® 8)
    • Instalowanie sterowników drukowania i skanowania w trybie infrastruktury przy użyciu funkcji pionowego łączenia w pary (Windows® 7 i Windows® 8)
   • Dostępne usługi
   • Inne sposoby konfiguracji adresu IP
    • Konfiguracja adresu IP za pomocą protokołu DHCP
    • Konfiguracja adresu IP za pomocą protokołu BOOTP
    • Konfiguracja adresu IP za pomocą protokołu RARP
    • Konfiguracja adresu IP za pomocą protokołu APIPA
    • Konfiguracja adresu IP za pomocą protokołu ARP
   • Resetowanie ustawień sieciowych do fabrycznych ustawień domyślnych
   • Drukowanie Raportu WLAN
    • Kody błędów w raporcie bezprzewodowej sieci LAN
  • Rozwiązywanie problemów
   • Działania wykonywane przed przejściem do rozwiązywania problemu, które mogą ten problem wyeliminować
   • Określenie i rozwiązanie problemu
    • Komunikaty o błędach
    • Gdzie można znaleźć ustawienia sieciowe posiadanego urządzenia Brother?
    • Nie można zakończyć konfiguracji sieci bezprzewodowej.
     • Użyj narzędzia Network Connection Repair Tool (Narzędzie do naprawy połączenia sieciowego) (Windows®)
    • Podczas instalacji pakietu MFL-Pro Suite urządzenie Brother nie zostało wykryte w sieci.
    • Urządzenie Brother nie drukuje, nie skanuje dokumentów ani nie odbiera faksów za pomocą funkcji odbierania PC-Fax za pośrednictwem sieci.
    • Urządzenie Brother nie zostało wykryte w sieci nawet po pomyślnym ukończeniu instalacji.
    • Ustawienia zabezpieczeń nie działają prawidłowo.
    • Chcę sprawdzić, czy urządzenia sieciowe działają prawidłowo.
  • Menu sieci na panelu sterowania Brother
   • TCP/IP
   • Ethernet (tylko sieć przewodowa)
   • Stan sieci przewodowej
   • Adres MAC
   • Asystent WLAN (tylko sieć bezprzewodowa)
   • Kreator konfiguracji (tylko sieć bezprzewodowa)
   • WPS/AOSS (tylko sieć bezprzewodowa)
   • WPS z kodem PIN (tylko sieć bezprzewodowa)
   • Stan sieci WLAN (tylko sieć bezprzewodowa)
   • Ustawianie wartości domyślnych
   • Włączenie sieci przewodowej (tylko sieć przewodowa)
   • Włącz sieć WLAN (tylko sieć bezprzewodowa)
   • Resetowanie sieci
  • Bezpieczeństwo
  • Przed użyciem funkcji zabezpieczeń sieci
  • Obsługiwane protokoły i funkcje zabezpieczeń
   • Metody zabezpieczeń stosowane podczas wysyłania wiadomości e-mail
   • Bezpieczne zarządzanie urządzeniem sieciowym za pomocą programu BRAdmin Professional 3 (Windows®)
  • Bezpieczne wysyłanie wiadomości e-mail
   • Konfigurowanie bezpiecznego wysyłania wiadomości e-mail przy użyciu funkcji Zarządzanie przez przeglądarkę WWW
   • Wysyłanie wiadomości e-mail z uwierzytelnianiem użytkownika

Podręcznik pracy w sieci Honeywell Hd14w4hr9x

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik pracy w sieci Honeywell Hd14w4hr9x

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik pracy w sieci Honeywell Hd14w4hr9x