Najczęściej zadawane pytania Frigidaire Ffgc3015lba

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Frigidaire Ffgc3015lba dotyczą głównie jego sposobu użytkowania i funkcji. Frigidaire FFGC3015LBA jest pralną suszarką kombinowaną, która może być używana do prania i suszenia ubrań. Jest wyposażona w przyciski do ustawiania temperatury, programów prania i suszenia oraz cykli prania. Posiada również funkcję czyszczenia filtra i automatycznego wyłączania. Ponadto, Frigidaire FFGC3015LBA ma możliwość prania z zimną wodą i nastawiania czasu suszenia.

Ostatnia aktualizacja: Najczęściej zadawane pytania Frigidaire Ffgc3015lba

Jeśli stwierdzisz, że produkt jest wadliwy, uszkodzony bądź niekompletny, możesz zgłosić jego reklamację. Dokonasz tego w następujący sposób:

- w sklepie internetowym – jeśli produkt został zakupiony w sklepie internetowym, reklamację należy złożyć za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poprzez elektroniczny formularz znajdujący się na stronie www. maxelektro. pl/reklamacje/. Zgłoszenie reklamacyjne można również wysłać za pośrednictwem poczty.

- u Sprzedawcy w sklepie stacjonarnym - w przypadku odbioru towaru i płatności w punkcie stacjonarnym, reklamację należy złożyć bezpośrednio w sklepie.

- w autoryzowanym serwisie danego producenta – wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu lub na stronie internetowej producenta. Polecamy bezpośredni kontakt z autoryzowanym serwisem, ponieważ jest to sprawdzony i najszybszy sposób reklamacji towaru.

Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać:
1. Imię i nazwisko Klienta
2. Numer zamówienia i datę zakupu
3. Protokół szkody – dokładny opis wady towaru
4. Zdjęcia uszkodzonego produktu

Rozmowa kwalifikacyjna – pytania i odpowiedzi

W większości przypadków pytania na rozmowie rekrutacyjnej można przewidzieć, ponieważ część z nich się powtarza. Pamiętaj, że Twoim celem jest przekonać rozmówcę, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko. Najłatwiej możesz to zrobić udzielając dobrych odpowiedzi na pytania rekrutera. Każde pytanie ma na celu sprawdzenie, czy to właśnie Ty posiadasz cechy idealnego kandydata.

Poniżej znajduje się zestawienie 15 najczęstszych pytań na rozmowie rekrutacyjnej.

Poznaj najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej:

1. Co Pan/Pani wie o naszej firmie?

Takie pytanie na rozmowie o pracę pada często i należy do dość trudnych. Idealny kandydat powinien wiedzieć czym zajmuje się firma. Pracodawcę możesz zaskoczyć wskazując na swoje cechy, które przydadzą się do jej rozwoju.

Odpowiedź: Przygotowanie się do tego pytania nie jest trudne. Wystarczy poświęcić kilka minut na sprawdzenie strony internetowej i podstawowych informacji o firmie. Wtedy na pewno pozytywnie zaskoczysz rekrutera!

2. Co sprawiło, że chce Pan/Pani pracować w naszej firmie?

Pracodawca lub rekruter chce się dowiedzieć czym kierowałeś się w wyborze tej oferty. Zależy jemu na osobie, która lubi swoją pracę oraz chce się rozwijać w danym kierunku.

Odpowiedź: Na pewno nie możesz odpowiedzieć, że głównym czynnikiem są kwestie zarobkowe. Pomyśl co może dać Ci praca w tej firmie i jakie korzyści wyniesiesz z niej dla siebie. Jeśli to zrobisz, drugie pytanie masz z głowy 🙂

3. Ile Pan/Pani chciałby/aby zarabiać?

Przyszły pracodawca musi być pewny, czy będziesz pracować za proponowaną stawkę oraz czy będzie Cię ona satysfakcjonowała.

Odpowiedź: Przygotuj sobie pewne „widełki”, czyli od – do. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że trafisz w stawkę, którą zaproponuje pracodawca. Dodatkowo, w razie takiej potrzeby, łatwiej będzie Ci negocjować pensję.

4. Jakie są Pana/Pani mocne strony?

To pytanie daje szansę na przedstawienie swoich zalet, istotnych z punktu widzenia danego stanowiska. Jeszcze przed rozmową zastanów się jakie są Twoje zalety, w czym najlepiej się sprawdzasz i za co może cenić Cię pracodawca.

Odpowiedź: Możesz tutaj wymienić swoje umiejętności, doświadczenie zawodowe oraz zainteresowania, które mogą przydać się na stanowisku, na które aplikujesz.

5. Jakie są Pana/Pani słabe strony?

Każdy ma pewne wady, ale można próbować je korygować. Na pewno nie wymieniaj tutaj tego, że często się spóźniasz, zasypiasz do pracy i szybko się nudzisz, dlatego najprawdopodobniej za 3 miesiące i tak zmienisz pracę. Jeśli tak jest, musisz nad sobą popracować!

Odpowiedź: Prawidłową odpowiedzią na zadane pytanie jest: „Nie mam takich wad, które miałyby istotny wpływ na jakość wykonywania tej pracy”.

6. Czy ma Pan/Pani jakieś zainteresowania? Jeśli tak, to jakie?

Oprócz tego jakim będziesz pracownikiem, pracodawca chce wiedzieć jakim jesteś człowiekiem oraz czym zajmujesz się poza pracą. Podziel się tym, co lubisz robić po pracy, co Cię satysfakcjonuje.

Odpowiedź: PAMIĘTAJ!  Wypowiedź na temat zainteresowania i hobby musi być zgodna z tym, co znajduje się w CV.

7. Kiedy Pan/Pani może rozpocząć pracę?

Pracodawca lub rekruter na pewno zapyta o to, od kiedy możesz zacząć świadczyć usługi na stanowisku, o które się ubiegasz. Lepiej przemyśl od kiedy mógłbyś zacząć, by płynnie odpowiedzieć na to pytanie. Niezbyt dobrze będzie wyglądać, jeśli dopiero podczas rozmowy zaczniesz się nad tym zastanawiać czy przypominać sobie inne zobowiązania.

Odpowiedź: Na to pytanie musi być zawsze taka sama: „Od zaraz”: –) Gdy już otrzymasz tą pracę zawsze będzie możliwość ustalenia terminu rozpoczęcia, który będzie odpowiadał również Tobie. Pokaż jednak, że Ci na niej zależy i że najlepiej by było zacząć jak najszybciej!

8. Czy może Pan/Pani opowiedzieć nam o sobie coś więcej?

Samo CV i podstawowe pytania nie wystarczą, by poprawnie ocenić Twoje kompetencje. Dlatego podczas rozmowy mogą pojawić się dodatkowe pytania, aby co nieco doprecyzować lub uściślić.

Odpowiedź: Najlepiej poruszaj się w tematach swojej kariery zawodowej, krótkiej historii ze swojego życia (np. gdzie się wychowałeś), czy opowiedz o dotychczasowych zadaniach na poprzednich stanowiskach. Możesz również wspomnieć o swoim hobby czy zainteresowaniu.

9. Dlaczego już Pan/Pani nie pracuje w poprzednim miejscu?

To pytanie ma na celu sprawdzić czy zatrudnienie Ciebie na danym stanowisku nie będzie błędem oraz czy nie stanie się tak, że za chwilę będziesz próbować odejść z danej firmy. Pracodawcy wolą wiedzieć to wcześniej, bo wdrożenie nowej osoby do pracy zajmuje sporo czasu, ale też często wiąże się z kosztownymi szkoleniami.

Odpowiedź: Najlepiej, jeśli powiesz coś w stylu: „W wyniku zmian organizacyjnych u poprzedniego pracodawcy”, „Uważam, że ta praca da mi większe możliwości rozwoju”. Odpowiadając na to pytanie nie możesz zataić ważnych faktów zakończenia współpracy z poprzednim pracodawcą.

Ważne!  Nigdy nie wypowiadaj się źle o swoim poprzednim miejscu pracy i o pracodawcy.

10. Czy obecnie uczestniczy Pan/Pani w innych procesach rekrutacyjnych?

Wbrew pozorom, to proste pytanie może pokazać Twoją determinację w podjęciu pracy zarobkowej oraz ujawnić ambicje.

Odpowiedź: W tym przypadku dobrą odpowiedzią będzie informacja, że rozważasz wiele możliwości, które są odpowiednie dla Twoich umiejętności i kwalifikacji.

11. Na czym polegała Pan/Pani poprzednia praca?

Tym pytaniem rekruter chce zwyczajnie sprawdzić to, jak bardzo odpowiedzialne stanowisko sprawowałeś w poprzednim miejscu pracy i czy ma ono cokolwiek wspólnego z tym, o które aktualnie się ubiegasz.

Odpowiedź: Podziel się tym, co należało do Twoich obowiązków podczas dotychczas zdobytego doświadczenia (obowiązki na poprzednim stanowisku, umiejętności, które były Ci potrzebne oraz te, które udało Ci się nabyć dzięki poprzedniej pracy).

WAŻNE! Nigdy nie kłam na temat obowiązków, bo rekruter może sprawdzić Twoją prawdomówność poprzez telefon do Twoich poprzednich pracodawców.

12. Dlaczego to właśnie Pana/Panią powinniśmy zatrudnić?

To pytanie z cyklu „Masz minutę, żeby mnie do siebie przekonać”. Ma sprawdzić Twoją pewność siebie, płynność odpowiedzi i wiarę we własne umiejętności.

Odpowiedź: Możesz się odwołać do swoich zalet, posiadanych kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego.

RADA: Udziel szybkiej odpowiedzi i bądź pewny siebie.

13. Dlaczego w Pana/ Pani karierze zawodowej jest przerwa w zatrudnieniu?

Pracodawca chce wiedzieć co wtedy się z Tobą działo, jak i na co wykorzystałeś ten czas.

Odpowiedź: Najlepiej, jeśli podczas tej odpowiedzi wspomnisz o tym, że zdecydowałeś/aś się postawić na samorozwój, przebranżowienie, kursy i szkolenia, aby lepiej zdefiniować swoją ścieżkę kariery. Oczywiście, jeśli to prawda: –)

14. Jakie są Pana/Pani plany na przyszłość?

To pytanie również ma upewnić pracodawcę bądź rekrutera, że kilka miesięcy po otrzymaniu pracy zwyczajnie ją rzucisz.

Odpowiedź: Plany na przyszłość powiąż z firmą, w której ubiegasz się o pracę. W tym pytaniu pracodawca ma na myśli głównie spójność celów zawodowych.

15. Czy ma Pan/Pani do nas jakieś pytania?

W zestawieniu 15 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej nie mogło zabraknąć tego, które w zasadzie kończy spotkanie rekrutacyjne, a jego pojawienie się jest niemal pewne.

Odpowiedź: Pytanie powinno dotyczyć tego co nas interesuje, np. zakres obowiązków i odpowiedzialności na danym stanowisku.

Ważne! Twoje pytania nie mogą być powtórzeniem tego, co było tematem rozmowy. Jeśli tak się stanie, wyjdziesz na osobę nieuważną, zakręconą lub niepotrafiącą się skupić.

Podsumowując, wyżej wymienione 15 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej to nie stały zestaw, który zawsze pojawia się podczas takiego spotkania. Jest to jednak zestawienie stworzone przez osoby, które zajmują się rekrutacją i mają bardzo wiele takich rozmów za sobą. Jest bardzo duża szansa, że część z nich pojawi się na Twoim spotkaniu rekrutacyjnym, dlatego teraz powinno Ci już pójść o wiele lepiej! W końcu znasz już najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Trzymamy kciuki! 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą EMAT – jako agencja pracy tymczasowej oferujemy usługi: zatrudnienie cudzoziemców, dofinansowanie dla firm , rekrutacje pracowników

Pytania i odpowiedzi – badania diagnostyczne

Czy muszę mieć skierowanie, żeby wykonać badanie obrazowe? Jeśli tak, jak je uzyskać?
Czy muszę mieć skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym?
rozwińzwiń

Badania prywatne opłacane samodzielnie przez pacjenta nie wymagają skierowania. Bardzo ważne jest natomiast, aby pacjent, który przychodzi na badanie bez skierowania potrafił wyjaśnić dlaczego chce mieć je wykonane i dokładnie opisał dolegliwości. Na tej podstawie lekarz radiolog nadzorujący badanie oraz wykonujący je technik będą mogli dobrać parametry pozwalające zobrazować badaną część ciała.

Badanie rezonansem magnetycznym realizowane w ramach kontraktu z NFZ wymaga skierowania. Skierowanie może być wystawione przez lekarza specjalistę w postaci e-skierowania lub w tradycyjnej papierowej formie.  Jeśli badanie ma być zrealizowane w ramach NFZ, specjalista wystawiający skierowanie musi współpracować z poradnią specjalistyczną udzielającą świadczenia w ramach NFZ. Na badanie rezonansem magnetycznym najczęściej kierują ortopedzi, neurolodzy, neurochirurdzy lub urolodzy.

Jak wygląda procedura „zdobycia” skierowania na badanie NFZ? LEKARZ PIERWSZEGO KONTAKTU (POZ) >> LEKARZ SPECJALISTA >> skierowanie na badanie obrazowe

Skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym nie ma terminu ważności.

Czy muszę mieć skierowanie na badanie tomografem komputerowym?

Tomografię komputerową można wykonać jedynie ze skierowaniem, nawet jeśli jest to badanie wykonywane odpłatnie. Konieczność jego posiadania wynika z działania aparatu. Aparat tomografu komputerowego emituje promieniowanie rentgenowskie, które w nadmiarze może być szkodliwe, dlatego badania nie wykonuje się bez konkretnych wskazań. W trosce o bezpieczeństwo pacjenta o badaniu decyduje lekarz specjalista prowadzący pacjenta.

Czy muszę mieć skierowanie na badanie PET/CT?

NFZ określił w specjalnym dokumencie, u kogo możliwe jest wykonanie badania w ramach publicznego systemu zdrowia (dokładne informacje tutaj).

Na badanie refundowane potrzebne jest skierowanie wystawione przez lekarza specjalistę; nie musi to być onkolog, skierowanie może wypisać także np. chirurg, laryngolog, urolog. Badanie opłacone prywatnie również wymaga wskazania medycznego, a co za tym idzie – skierowania.

Czy muszę mieć skierowanie na badanie USG?

W wybranych placówkach Affidea wykonujemy również prywatne badania USG, które nie wymagają skierowania.

Czy muszę mieć skierowanie na RTG?

Podobnie jak tomografia komputerowa badanie RTG wykorzystuje promieniowanie, w związku z czym zawsze wymagane jest skierowanie.

Jak umówić się na badanie?
Rezonans magnetyczny, USG

Rezonans magnetyczny i USG wykorzystują neutralne dla organizmu fale radiowe, pole elektromagnetyczne i fale ultradźwiękowe. Badania te możesz umówić w każdej chwili przez nasz system on-line.  W przypadku badań prywatnych skierowanie nie jest wymagane. Jeśli jednak posiadasz skierowanie, skorzystaj z opcji „posiadam skierowanie papierowe” lub „posiadam e-skierowanie”. Sprawdź też zalety umawiania badania z e-skierowaniem.

Tomografia komputerowa, RTG

Badania te możesz umówić w każdej chwili przez nasz system on-line.  W badaniach tomografem komputerowym i RTG wykorzystywane jest promieniowanie jonizujące,  dlatego zawsze konieczne jest skierowanie od lekarza.

PET/CT, scyntygrafia
 • PET/CT – aby umówić badanie PET/CT skontaktuj się z naszą infolinią: 224 411 111 lub wypełnij formularz kontaktowy. Badanie PET/CT wymaga wstępnej kwalifikacji. Po zebraniu najważniejszych informacji o Twoim badaniu wrócimy do Ciebie z propozycją terminu.
 • Scyntygrafia – badanie to wykonujemy wyłącznie w naszej placówce w Koszalinie. Umówisz się na nie pod numerem tel. : 94 732 87 36

Ile kosztuje badanie?

Wybierz województwo i sprawdź ceny badań prywatnych w naszej najbliższej placówce.

Rezonans magnetyczny
Tomografia komputerowa

Jak przygotować się do badania?

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

 • 3 godziny przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia i picia. Można pić jedynie wodę niegazowaną.
 • w dniu badania należy przyjąć wszystkie leki, które pacjent stosuje na co dzień.
 • należy zgłosić się do rejestracji 20 min. przed badaniem (w placówce trzeba będzie uzupełnić ankietę i niezbędne dokumenty).
 • przed badaniem należy poinformować personel medyczny o wszelkich metalowych lub elektronicznych implantach (zastawkach serca, implantach usznych, metalowych śrub w kościach – mogą zakłócać obraz), alergiach i ewentualnych reakcjach na środki kontrastowe w przeszłości.
 • wkładki wewnątrzmaciczne nie dyskwalifikują z badania, ale pacjentka musi podać pielęgniarce lub lekarzowi nazwę wkładki przed badaniem.
 • na badanie należy zgłosić się bez biżuterii i zostawić wszystkie metalowe i elektroniczne przedmioty, takie jak spinki do włosów, zegarki, okulary, protezy dentystyczne, karty z paskiem magnetycznym, telefony komórkowe, klucze. Na badanie należy przyjść w odzieży niezawierającej elementów metalowych takich jak: suwaki, guziki, nity.
 • PRZYGOTOWANIE DODATKOWE – W PRZYPADKU BADANIA OKREŚLONEJ OKOLICY ANATOMICZNEJ:

  rezonans magnetyczny jamy brzusznej i miednicy mniejszej

 • 4 dni przed badaniem należy przejść na dietę lekkostrawną (składającą się z produktów/potraw łatwo trawionych) i przyjmować łagodne (ziołowe) leki przeczyszczające
 • rezonans magnetyczny głowy

 • należy zmyć makijaż i nie stosować lakieru do włosów. Jeśli pacjentka posiada makijaż permanentny, powinna o tym poinformować technika obsługującego rezonans magnetyczny.
 • rezonans magnetyczny piersi

 • badanie wykonywane jest w 5–12 dniu cyklu.
 • konieczne jest dostarczenie wyniku badania biopsji, badań genetycznych, mammografii – jeżeli były wcześniej wykonywane.
 • nie należy używać antyperspirantów, balsamów, dezodorantów i perfum.
 • badanie MR piersi powinno być wykonane 3 miesiące po zakończeniu HTZ (lub antykoncepcji hormonalnej), 6 miesięcy po biopsji gruboigłowej piersi oraz 12 miesięcy po zakończeniu radioterapii.
 • badanie odbywa się w pozycji leżącej na brzuchu.
 • badanie MR enterokinaza (enterokliza/enterografia/enterokinaza)

 • na 2 dni przed badaniem należy przejść na dietę lekkostrawną wyłączającą mięso.
 • dzień przed badaniem od godz. 14:00 nie można jeść i należy rozpocząć picie roztworu Fortrans – 2 saszetki rozpuszczone w proporcji 1 saszetka na 1 litr wody.
 • w dniu badania nie można jeść, ani pić. Osoby, które przyjmują leki na stałe powinny je zażyć popijając niewielką ilością wody.
 • na badanie należy przyjechać na 1, 5 godz. przed planowaną godziną badania i zabrać 1, 5 litra wody. Konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny we krwi.
 • CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA BADANIE?

 • pacjent musi mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (dodatkowo osoby nieletnie Książeczkę Zdrowia Dziecka).
 • pacjent w dniu badania powinien zabrać ze sobą skierowanie (jeśli ma w formie tradycyjnej, papierowej). E-skierowanie wgrywane jest do systemu zaraz po umówieniu się przez pacjenta na badanie.
 • pacjent, jeśli posiada, powinien wziąć ze sobą dokumentację porównawczą badanej okolicy:
 • dokumentacja medyczna – wypisy, karty informacyjne
 • badania obrazowe – USG, RTG, TK, MR w zakresie badanego obszaru ciała (wynik z opisem oraz płytę CD lub klisze). Jeśli takie badania były wykonywane w Affidea to Pacjent nie musi dostarczać wyniku. Pełna dokumentacja znajduje się w naszych ośrodkach.
 • na badanie należy udać się z wynikiem stężenia kreatyniny we krwi. Wynik nie powinien być starszy niż 30 dni lub nie starszy niż 7 dni u pacjentów z chorobami nerek. Możliwe, że podczas badania będzie konieczne podanie paramagnetycznego środka kontrastowego, o czym zadecyduje lekarz nadzorujący badanie niezależnie od skierowania. Wynik kreatyniny nie jest wymagany do badań kręgosłupów, zatok i stawów (chyba, że istnieje wskazanie onkologiczne lub zalecenie lekarza).
 • zaświadczenie od lekarza kierującego na badanie o dopuszczeniu pacjenta, jeśli pacjent posiada:
 • zastawki serca, okludery – informację o możliwości i bezpieczeństwie wykonania badania pacjent powinien otrzymać z ośrodka, w którym był wykonany zabieg
 • stent, by-pass – musi upłynąć 6 tygodni od wszczepienia, aby można było wykonać badanie
 • wskazane jest zabranie ze sobą cieplejszej odzieży, w pomieszczeniu z aparatem MR jest chłodno, ok. 15-20°C.
 • DODATKOWE INFORMACJE:

 • na badanie należy się zgłosić 20 minut wcześniej (w placówce trzeba będzie uzupełnić ankietę i niezbędne dokumenty)
 • w czasie trwania badania (20-60min. ) należy pozostać nieruchomo w jednej pozycji lub wykonywać proste polecenia technika (np. nabranie powietrza, wstrzymanie oddechu na kilka sekund).
 • jeśli był podany kontrast – pacjent powinien przez 48h po badaniu spożywać więcej wody niegazowanej (1, 5-2l/dobę).
 • Przygotowanie do badania rezonansem magnetycznym – pobierz pdf

  Porady i triki dla Pacjentów z klaustrofobią – pobierz pdf

  PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

 • 6 godzin przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia i picia.
 • jeżeli w przeszłości wystąpiły u pacjenta poważne reakcje alergiczne na kontrast jodowy musi poinformować o tym personel
 • należy wysłuchać i zastosować się do zaleceń personelu medycznego.
 • na badanie należy zgłosić się bez ozdób i biżuterii w obrębie badanej okolicy anatomicznej.
 • pacjent musi mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem
 • skierowanie, jeśli ma w formie tradycyjnej (papierowej)
 • pacjent, jeśli posiada, powinien wziąć ze sobą dokumentację porównawczą badanej okolicy:
 • badania obrazowe – USG, RTG, TK, MR w zakresie badanego obszaru ciała (wynik z opisem oraz płytę CD lub klisze).
 • możliwe, że podczas badania będzie konieczne podanie paramagnetycznego środka kontrastowego o czym zadecyduje lekarz nadzorujący badanie niezależnie od skierowania. Każdy pacjent musi mieć wynik stężenia kreatyniny we krwi. Wynik nie powinien być starszy niż 30 dni lub nie starszy niż 7 dni u pacjentów z chorobami nerek. Wynik kreatyniny nie jest wymagany do badań kręgosłupów i stawów (chyba, że jest wskazanie onkologiczne lub zalecenie lekarza).
 • pacjenci z chorobami tarczycy powinni mieć oznaczony poziom TSH i FT4.
 • osoby chore na astmę powinny zabrać ze sobą leki wziewne.
 • PRZYGOTOWANIE DODATKOWE:

 • w dniu badania należy przyjąć wszystkie przyjmowane na co dzień leki. Wyjątkiem są chorzy na cukrzycę – należy odstawić leki obniżające glikemię (pochodne biguanidów – Avamina, Etform, Formetic, Glucophage, Glucophage XR, Gluformin, Metfogamma, Metformax, Metformax SR, Metformin Galena, Metifor, Metral, Siofor) na 48h przed badaniem i 48h po badaniu. Istotny jest tutaj też poziom eGFR:
 • 45 ml/min – metforminy nie trzeba odstawiać leków
 • Pacjenci z eGFR w zakresie od 30-44 ml/min – muszą odstawić metforminę 48 godzin przed badaniem i mogą zacząć przyjmować 48 godzin po badaniu, jeżeli w tym czasie nie pogorszy się funkcja nerek (trzeba potwierdzić kontrolnym pomiarem eGFR). Dodatkowo stosuje się zwiększoną podaż płynów, optymalnie wlew dożylny 1, 0-1, 5 ml/kg/h począwszy od 6 godzin przed terminem badania do 6 godzin po podaniu jodowego środka kontrastowego (ewentualnie doustnie).
 • W przypadku eGFR poniżej 30 ml/min. nie odstawiamy metforminy, gdyż nie możemy podać kontrastu. Jeżeli Pacjent na co dzień przyjmuje insulinę, a termin badania przypada przed godziną 12:00 – pacjent nie powinien przyjmować insuliny i powinien być na czczo (może pić tylko wodę). Jeśli termin badania przypada o lub po godzinie 12:00 – pacjent o 7:00 przyjmuje insulinę i powinien zjeść lekkie śniadanie (do godz. 8:00 rano)
 • należy zgłosić się do rejestracji 20 minut przed badaniem (w placówce trzeba będzie uzupełnić ankietę i niezbędne dokumenty).
 • Podanie jodowego środka kontrastującego nie stanowi przeciwwskazania do kontynuowania karmienia piersią.
 • jeśli był podany kontrast – pacjent powinien przez 48h po badaniu spożywać więcej wody niegazowanej (1, 5-2l)
 • UWAGA: w przypadku badań niektórych okolic anatomicznych, po umówieniu badania przez webboking, z pacjentem mogą się kontaktować nasi konsultanci, celem omówienia szczegółowego przygotowania do badania. Prosimy o odbieranie telefonu z numeru: 224 411 111
 • Jak przebiega badanie?

  Wybierz rodzaj badania

  Rezonans magnetyczny – w większości przypadków

  Podczas badania pacjent zostaje umieszczony na specjalnym stole w pozycji leżącej tak, aby znalazł się w centrum skanera MR. Podczas badania Pacjent powinien się nie ruszać, leżeć spokojnie. Wszelkie ruchy ciała wywołują artefakty, które wpływają negatywnie na jakość diagnostyczną wykonanych skanów. Badanie rezonansem magnetycznym trwa od 15 do 90 min.  w zależności od badanej części anatomicznej. Niektóre badania wymagają wstrzymania oddechu o czym informuje personel, z którym Pacjent pozostaje w stałym kontakcie. Po wykonaniu badania rezonansem magnetyczny Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

  Rezonans magnetyczny serca

  Badanie jest wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Część pacjentów którzy wymagają podania środka kontrastowego przed badaniem ma założony wenflon (wkłucie) do żyły w zgięciu łokciowym. Badanie wymaga przyklejenia elektrod EKG (3 sztuki) do klatki piersiowej. Często wymaga to ogolenia u mężczyzn punktów, w których należy przykleić elektrody. Badanie wykonujemy w pozycji leżącej na wznak. Czas badania, w zależności od podanego na skierowaniu rozpoznania, wynosi około godziny. W czasie badania pacjent otrzymuje komendy, aby nabrać powietrze i nie oddychać na okres od 10 do 30 sekund, w zależności od wykonywanej sekwencji. Jeśli był podany środek kontrastowy podczas badania po wykonanym badaniu pacjent pozostaje w poczekalni placówki do 30 minut.

  Tomografia komputerowa – w większości przypadków

  Podczas badania pacjent, umieszczony na specjalnym stole, zostaje na nim wsunięty do tunelu, w którym znajduje się głowica aparatu tomograficznego. Głowica aparatu krąży w okolicy badanej części anatomicznej Pacjenta, wytwarzając promieniowanie. Pozwala to na wykonanie wielu sekwencji zdjęć w różnych płaszczyznach i warstwach. Uzyskany w ten sposób obraz przekazywany jest do komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem.

  Badanie tomografem komputerowym trwa od 10 do 30 min w zależności od badanej części anatomicznej. Po wykonaniu badania Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. W dniu badania ze środkiem kontrastującym wskazane jest wypicie większej objętości wody niegazowanej.

  Tomografia komputerowa serca

  Tomografia serca wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym. Każdy pacjent przed badaniem ma założony wenflon (wkłucie) do żyły w zgięciu łokciowym. Badanie wykonujemy w pozycji leżącej na wznak podczas jednego nabrania powietrza na ok. 5-10 sekund. Do badania wymagane jest podanie środka cieniującego dożylnie zawierającego jod. Efekt podania środka cieniującego pacjent odczuwa jako odczucie ciepła trwające kilka sekund, które lokalizuje się w całym ciele i w zależności od osoby może się koncentrować w dolnych partiach brzucha lub głowie. Po wykonanym badaniu pacjent pozostaje w poczekalni placówki do 30 minut.

  Wirtualna kolonoskopia

  Badanie tomograficzne w porównaniu z innymi metodami jest mało uciążliwe. Jedyne nieprzyjemne doznania, na jakie będziesz narażony, to konieczność – bezpośrednio przed badaniem w pracowni tomografii komputerowej – wypełnienia powietrzem jelita grubego.
  Rozdęcie jelita przez powietrze umożliwia wirtualną endoskopię wewnątrz światła przewodu pokarmowego. Badanie trwa 15 do 30 minut. Diagnostyka odbywa się w dwóch pozycjach – na plecach oraz na brzuchu.
  Obrazy za pomocą specjalnego oprogramowania na oddzielnych stacjach roboczych są przetwarzane w celu uzyskania odwzorowania wewnętrznej powierzchni ścian jelita. W przypadku nacieku poza ścianę jelita jest to badanie o największej czułości. Wirtualna kolonoskopia uwidacznia odcinek od odbytnicy do kątnicy, czyli całe jelito grube, pod warunkiem bardzo dobrego przygotowania się do badania.

  Skojarzenie metod PET (uwidacznia procesy życiowe) i CT (obrazy anatomiczne) umożliwia wykrywanie patologii na poziomie komórek/tkanki, co ma szczególne znaczenie dla identyfikacji wczesnych zmian nowotworowych. Znacząca wydajność skanera PET, w połączeniu z wysokiej klasy tomografem komputerowym i systemem analizy obrazów, pozwala na szczegółowe przebadanie całego ciała w ciągu kilkunastu minut i uzyskanie najbardziej precyzyjnych wyników, jakie przy obecnym stanie wiedzy można uzyskać.

  Przed badaniem pacjent przyjmuje w formie zastrzyku odpowiedni znacznik – FDG (zazwyczaj jest to glukoza związana z izotopem fluoru – związek bardzo szybko rozkładający się w organizmie, dzięki czemu badanie jest nieszkodliwe, a dawka promieniowania bezpieczna dla pacjenta), który wraz z krwią rozprowadzany jest po całym ciele.

  Po podaniu FDG pacjent przez pewien czas wygodnie odpoczywa w fotelu, aby znacznik został wchłonięty przez komórki.

  Scyntygrafię wykonuje się za pomocą gammakamery. Pacjentowi podaje się radioizotop czyli tzw. znacznik, który „rozchodzi” się po jego organizmie. Urządzenie skanuje ciało chorego i tworzy „mapę” rozmieszczenia izotopu w jego ciele. Brak lub nadmiar znacznika wskazuje na patologię.

  Miejsce, termin badania, kontakt z placówką
  Gdzie mieści się Affidea i w jakich godzinach pracuje placówka?

  Placówki Affidea znajdują się w 21 miastach Polski. Po szczegółowe informacje o godzinach ich pracy, lokalizacji i zakresie świadczonych usług zapraszamy na stronę https://www. pl/nasze-placowki/

  Jak dojadę do danej placówki?

  Mapa dojazdu do placówki znajduje się na . Interesującą pacjenta lokalizację można uzyskać po przefiltrowaniu listy placówek po regionach.

  Jak sprawdzę termin badania?
  USG, RTG, MR i TK:

  Informacja potwierdzająca termin umówionego badania zostaje wysłana na indywidualny numer telefonu każdego pacjenta.

  1. Pierwszy sms pacjent otrzymuje zaraz po umówieniu badania. W treści sms podawana jest data badania, godzina i miejsce realizacji usługi.
  2. Drugi sms pacjent otrzymuje 7 dni przed badaniem.
  3. Trzeci sms pacjent otrzymuje 2 dni przed badaniem.
  PET/CT i scyntygrafia: 

  Termin badania umawiany jest telefonicznie przez pracowników placówki. W razie wątpliwości dotyczących terminu badania prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 224 411 111

  Jak skontaktować się z placówką?

  We wszystkich kwestiach obsługowych prosimy o kontakt bezpośrednio z Infolinią pod numerem telefonu 224 411 111.

  Odbiór wyników badania oraz oplata za badanie
  Ile muszę czekać na wynik badania?

  Czas oczekiwania na wynik badania uzależniany jest od stopnia jego skomplikowania oraz grafiku danej placówki. O aktualnym czasie oczekiwania na opis pacjent otrzymuje informacje podczas zapisu przez infolinię lub w placówce w dniu wykonania badania.

  Jak odebrać wynik badania?

  MR, TK, PET/CT:

  Opisy badań jak i same obrazy są dostępne dla pacjenta poprzez zalogowanie się do platformy Portal Pacjenta. Obrazy z badania są dostępne w portalu tuż po zakończeniu badania, opis badania pojawia się po tym jak lekarz radiolog dokona weryfikacji wykonanych obrazów. Informacja o dostępnym i gotowym do pobrania opisie pacjent otrzymuje za pomocą sms’a.

  RTG, USG:

  wyniki dostępne są bezpośrednio w placówce.

  Odbiór wyników badań możliwy jest także bezpośrednio w placówce. Wynik badania może być odebrany osobiście przez pacjenta (prośba o okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość) lub przez osobę przez niego upoważnioną pisemnie. Wzór upoważnienia dostępny na recepcji

  Czy i kiedy mogę uzyskać kopię płyty/ opisu?

  Kopię zdjęć z badania można uzyskać po złożeniu zapotrzebowania na Call Center bądź bezpośrednio w placówce. Czas oczekiwania na ponowne nagranie płyty wynosi do 2 dni roboczych. Kopia opisu badania jest dostępna cały czas na Portalu Pacjenta i można ją pobierać samodzielnie, dowolną ilość razy.

  Czy po badaniu mogę otrzymać fakturę?

  Faktura VAT może być wystawiona po wykonaniu każdego badania. Warunkiem jej otrzymania jest posiadanie paragonu z NIP’em nabywcy. Prośbę o wystawienie faktury prosimy zgłaszać przed dokonaniem zakupu i wystawieniem paragonu.

  Mam problem z odbiorem wyniku przez stronę www. Co zrobić?
  W przypadku pierwszego logowania lub odzyskiwania hasła:

  1. Upewnij się, że poprawnie wpisałeś dane. W kolejnych wierszach należy wpisać dane pacjenta, które zostały podane w placówce przed badaniem:

 • pięć ostatnich cyfr numeru PESEL Pacjenta
 • sześć ostatnich cyfr numeru telefonu wskazanego przez Pacjenta
 • specjalny kod dostępu, który Pacjent otrzymał w placówce w dniu wykonania badania.
 • wciśnij przycisk „KONTYNUUJ”
 • 2. Pojawi się druga (już ostatnia) plansza przed wyświetleniem Twojego konta.

 • wpisz na planszy jednorazowy kod dostępu, który otrzymałeś na wskazany przez siebie numer telefonu.
 • wskaż nowe hasło, jakiego będziesz używał już na stałe.
 • wciśnij przycisk „KONTYNUUJ”.
 • 3. W zakładce „Moje badania” wybierz „Wykonane”. To właśnie tam znajduje się lista wszystkich wykonanych badań. Kliknij w przycisk „Wynik”, aby pobrać opis badania.

  W przypadku kolejnego logowania:

  Podaj dane logowania. Zastosuj krok 3 z instrukcji powyżej.

  UWAGA: Jeżeli otrzymałeś sms-a z informacją, że wynik jest gotowy, a nie widzisz go w systemie, skontaktuj się z nami: 224 411 111 

  Pytania i odpowiedzi – leczenie onkologiczne

  Co zrobić, aby skorzystać z konsultacji i leczenia w Affidea?
  Krok 1: rejestracja

  Zadzwoń pod numer wybranej poradni Affidea lub uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na wizytę w ramach NFZ. Pacjenci, którzy mają już zdiagnozowany nowotwór lub są zaniepokojeni swoimi objawami mogą zapisać się na konsultację z lekarzem onkologiem bez skierowania.

  Krok 2: konsultacja

  Spotkaj się z lekarzem onkologiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu pokieruje Cię na przykład na dodatkowe badania diagnostyczne w ramach NFZ lub, jeśli już jesteś zdiagnozowany, zaproponuje leczenie. Konsultacja w Poradni Onkologicznej doje możliwość wystawienia karty diagnostyki i leczenia onkologicznego – DILO, która w znaczny sposób skróci ścieżkę diagnostyczną i przyspieszy wdrożenie leczenia.

  Krok 3: leczenie

  Rozpocznij leczenie w ramach NFZ pod opieką doświadczonych lekarzy. Leczenie onkologiczne ma różny przebieg w zależności od postawionej diagnozy, stopnia zaawansowania choroby i stanu klinicznego Pacjenta. W każdym przypadku plan leczenia jest szczegółowo omawiany i zatwierdzany na konsylium przez zespół interdyscyplinarny.

  Z jakich terapii onkologicznych mogę skorzystać w Affidea?

  W Międzynarodowych Centrach Onkologii Affidea realizujemy dwa tryby leczenia:

 • Stacjonarny na oddziale radioterapii – taki pobyt wymaga przyjęcia do szpitala, a leczenie odbywa się bezpośrednio na oddziale
 • Ambulatoryjny – dla Pacjentów niewymagających przyjęcia na oddział szpitalny oferujemy leczenie ambulatoryjne realizowane w wyznaczonych dniach i o konkretnej godzinie. Pacjenci leczeni ambulatoryjnie mieszkający poza granicami Międzynarodowego Centrum Onkologii Affidea mają możliwość skorzystania z zakwaterowania w pensjonacie w bliskiej lokalizacji naszego ośrodka
 • W ramach leczenia nasi pacjenci mogą skorzystać z terapii:

 • Radioterapia
 • Brachyterapia
 • Brachyterapia z zastosowaniem stałych implantów
 • Hipertermia skojarzona z radioterapią
 • Gdzie znajdę więcej informacji o centrach onkologii Affidea?

  Więcej informacji o centrach onkologii Affidea dostępne jest na stronach naszych ośrodków:

 • MCO Poznań
 • MCO Koszalin
 • Kontakt z centrami onkologii

  Co chcesz zrobić?

  Przejdź do umawiania badania lub odbioru wyników, a jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji – wyślij do nas prośbę o kontakt.

  Portal Pacjenta

  Odbierz wyniki

  Kontakt telefoniczny

  Prośba o kontakt

  Wiedza z zakresu zdrowia

  Właściwa diagnostyka to skuteczne leczenie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami o dolegliwościach, metodach diagnostycznych i leczeniu.

  USG dla niemowląt, dzieci i dorosłych w Affidea Kielce

  Modernizacja placówki Affidea Kielce

  Rezonans magnetyczny w sedacji dla dzieci i dorosłych

  Nowy wymiar technologii – aparat PET/CT Omni Legend w Affidea

  Affidea zdobyła nagrodę „Diagnostics and Primary Care” w konkursie LaingBuisson Health Awards 2022

  Jak przebiega tomografia krtani? Jakie schorzenia pozwala wykryć?


  W Affidea szanujemy Twoją prywatność i prawa wynikające z przepisów o ochronie danych. Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia informacji, które pomagają nam ulepszać nasze produkty i usługi oraz dostosować je do Twoich potrzeb. Pliki cookie, których używamy, pozwalają naszej witrynie prawidłowo działać i pomagają nam zrozumieć, jakie informacje i reklamy są najbardziej przydatne dla naszych gości. Jeśli chcesz zapoznać się z naszymi praktykami dotyczącymi plików cookie, kliknij poniżej, aby wskazać Twoje preferencje dotyczące korzystania z tej technologii do wyżej wymienionych celów. W każdej chwili możesz zmienić zdanie i opcje zgody, wracając na tę stronę. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak możesz zmienić swoje ustawienia.
  Najczęściej zadawane pytania Frigidaire Ffgc3015lba

  Bezpośredni link do pobrania Najczęściej zadawane pytania Frigidaire Ffgc3015lba

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Najczęściej zadawane pytania Frigidaire Ffgc3015lba